Loading color scheme

3 důvody pro keramickou ochranu laku

Automobily si zaslouží odpovídající zacházení, a to včetně té nejlepší ochrany laku. Je keramická ochrana laku produktem jen pro vybrané? Ale vůbec ne.

Pro svého majitele může být každý automobil výjimečný a rozhodně si zaslouží permanentní ochranu laku.

Sami dobře víte, že udržování laku ve skvělé kondici představuje značnou výzvu. A rozhodně se vyplatí popřemýšlet o keramické ochraně laku. Proč?

1. Na 5 let bez starostí o lak

Keramická vrstva je tou netrvalejší formou ochrany laku a dalších povrchů, která je v současné chvíli ve světě známa. Převaha keramického povrchu nad jinými formami ochrany spočívá v jeho tvrdosti, hladkosti a odolnosti vůči opotřebení.

Po nanesení vzniká na laku průhledný a neviditelný povlak o tloušťce 2-3 mikronů, díky kterému je lak zcela izolován od nepříznivého působení všech vnějších činitelů, jakými jsou:

  • mechanická poškození
  • škrábance
  • kyselé deště
  • UV záření
  • míza ze stromů
  • posypová sůl

Díky takovéto ochraně omezíte riziko oděrek a škrábanců, jež mají za následek nutnost provedení méně či více nákladných oprav laku.

2. Zrcadlový efekt na laku

Po úplném nanesení by měly vaše oči spatřit neuvěřitelný efekt. Automobil vypadá, jakoby byl postříkán sklem, což vytváří pěkný zrcadlový obraz. Není podstatné, zda se jedná o nové auto nebo starší exemplář. Efekt je vždy úchvatný.

3. Lak, který odpuzuje špínu

Co je to hydrofobní povrch a jaké výhody skýtá? Odpověď na tuto otázku je dalším důkazem toho, že se vyplatí popřemýšlet o nanesení keramického povrchu. Hydrofobie je schopnost odpuzování částeček vody a nečistot ze zabezpečeného povrchu.

Díky tomu se bude špína usazovat na karoserii auta daleko méně, což také povede ke snížení frekvence návštěv automobilové myčky.

Pravidelná konzervace keramického povrchu umožní prodloužit ochranu keramického povrchu až na 5 let. Proces konzervace opakujte jednou za čtvrt nebo půl roku.