Loading color scheme

Co je to "detailing"?

Základní definice může znít takto: Detailing (v Anglii se používá také výraz valeting) je velice důkladné a šetrné čištění automobilů, jeho renovace (korekce laku, leštění) a konzervace (typicky voskování), jehož cílem je dosažení dokonalé čistoty a lesku v každém detailu. (Vypůjčil jsem si definice z OctaviaClub.cz a z Wikipedie).

Detailing se tak využívá třeba pro reprezentační vozidla (např. hotelové limuzíny), přípravu svatebního vozidla, u koupených ojetých vozidel nebo naopak před prodejem; u aut na výstavu, klubové a tuningové srazy a také prostě pro pouhé vlastní potěšení.

Pokud jste v oboru nováček, asi vám to pořád nedává moc smysl. Dle mého názoru jde ale ve zkratce o to, že teoreticky znáte zásady a rozumíte postupům, pomocí kterých lze (šetrně, a kvalitně) proměnit zabahněnou Octavii z místního JZD do stavu, kdy by mohla znovu stát v autosalonu.

A pokud tyto zásady znáte, a budete je v praxi využívat, např. při péči o Váš nový vůz, tak ten si udrží jeho exkluzivní vzhled tak dlouho… no, tak dlouho, jak budete mít čas si jednou za čas vyčlenit pár hodin na jeho poctivou (šetrnou, detailingovou) údržbu.